VACSY® — ZACHOWAJ ŚWIEŻOŚĆ I SMAK NA DŁUŻEJ

VacSy® to opatentowany system do próżniowego przechowywania żywności. Pozwala wytworzyć próżnię w specjalnych szklanych i poliwęglanowych pojemnikach oraz  szczelnych torebkach VacSy®, ale także w naczyniach Zepter i innych. Próżniowe pakowanie pozwala zachować świeżość, smak i wartości odżywcze nawet 5 razy dłużej (w lodówce)! Jak to działa? Próżnia pozbawia dostępu do tlenu mikroorganizmy, takie jak bakterie i grzyby - uniemożliwia zatem ich namnażanie się. 

System VacSy® może być używany do próżniowego pakowana żywności świeżej lub uprzednio poddanej obróbce termicznej. Skutecznie zabezpiecza jedzenie przed przedwczesnym zepsuciem, w związku z tym ułatwia Ci planowanie zakupów - możesz robić je rzadziej (i w większej ilości). 

Aby zachować właściwości odżywcze produktów żywnościowych w czasie gotowania, wybierz naczynia Zepter Masterpiece Cookware. Po przygotowaniu potrawy możesz przechować ją próżniowo bezpośrednio w naczyniu. Wystarczy, że użyjesz specjalnej pokrywy Lexi od VacSy® .

Próżniowo możesz też zapakować np. ważne dokumenty czy cenną biżuterię - wszystko to, co chcesz zabezpieczyć przed zniszczeniem. 

SYSTEM VACSY® 

POMPA PRÓŻNIOWA

Wszechstronne urządzenie do wytwarzania próżni w pojemnikach VacSy®, naczyniach Zepter Masterpiece Cookware i innych. 

Bezprzewodowa pompa VacSy® jest wygodna i łatwa w obsłudze — MOŻNA JEJ UŻYWAĆ ZAWSZE I WSZĘDZIE! Wbudowany akumulator litowo-jonowy przedłuża czas pracy bezprzewodowej (około 30 minut nieprzerwanego użytkowania). Jest wyposażona w poręczną podstawkę,  którą można ustawić na blacie lub nawet przytwierdzić do ściany.

ZGRZEWARKA PRÓŻNIOWA

Umożliwia automatyczne pakowanie próżniowe w foliowe torebki. Ma także funkcje pakowania bez naprężeń, do stosowania w przypadku wilgotnych, szczególnie delikatnych składników. Dodatkowy adapter zmienia zgrzewarkę VacSy® w pompę próżniową, co umożliwia używanie jej również do pojemników VacSy®, pokryw, zatyczek do butelek, etc.

Jest wyposażona w specjalny czujnik, który zapobiega wyciekowi płynów do wnętrza urządzenia w kontakcie z żywnością o wysokiej wilgotności. Ma także czujnik zapobiegający przegrzaniu, a cicha praca i niski pobór energii sprawiają, że jest bezpieczna i ekonomiczna w użyciu.

POJEMNIKI SZKLANE

Idealne do przechowywania świeżej żywności (warzywa, owoce, mięso) i potraw gotowanych. Sprawdzą się w przypadku składników z dużą zawartością wody.  Dostępne w wielu różnych rozmiarach. 

POJEMNIKI POLIWĘGLANOWE

Idealne do przechowywania żywności suchej (ryż, makaron, ciastka, płatki, przyprawy, kawa, herbata itp.). Wykonane z bezpiecznego materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach.

POKRYWY LEXI

Pokrywy Lexi pozwalają na przechowywanie żywności w próżni w naczyniach Zepter! Kompatybilne z naczyniami o średnicy 16, 20 i 24 cm. 

POKRYWY UNIWERSALNE

Odpowiednie do różnych naczyń i pojemników o średnicy 4–8 cm oraz
8-16 cm.

Wyposażone są w opatentowany mechanizm zaworów oraz kalendarz ułatwiający planowanie zakupów. 

ZATYCZKI DO BUTELEK

Zatyczki w kształcie stożków, które pasują do butelek z szyjkami o średnicy 17–20 mm. 

ROLKI TOREBEK FOLIOWYCH

Wykonane z nieprzepuszczalnego, wytrzymałego i elastycznego materiału PA/PE, nieprzepuszczalne, wolne od drobnoustrojów, wytrzymały
i elastyczny materiał.

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ VACSY®

  • Łatwość użytkowania;
  • Żywność nadaje się do spożycia do 5 razy dłużej niż zwykle;
  • Zachowanie witamin i składników odżywczych;
  • Koniec z marnowaniem żywności;
  • Higiena i dbałość o środowisko;
  • Brak nieprzyjemnych zapachów w lodówce;
  • Kompatybilność z naczyniami Zepter Masterpiece Cookware;
  • Oszczędność pieniędzy;
  • Zachowanie naturalnych kolorów, aromatów i smaków żywności.